Diğer Sınavlar (YDS,TOEIC VS)

İngilizce

Diğer Sınavlar (YDS,TOEIC VS)

YDS

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin İngilizce, Almanca ya da Fransızca dillerindeki yeterliliklerinin test edildiği bir sınavdır.

Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere yılda iki kez düzenlenen YDS ye Yüksek Lisans, Doktora başvurusu yapacak ve Araştırma Görevlisi olarak çalışacak adaylar ile yurt dışında görevlendirilecek memurlar da girmektedirler. 

Valikonağı Dil Kursu olarak bünyemizde İngilizce dilinde oluşturulan YDS kursları standart gruplar, minik gruplar ya da bireysel çalışmalar şeklinde yürütülmektedir.


TOEIC

TOEIC (Test Of English for International Communication), TOEFL sınavını da geliştiren Amerikan menşeli ETS nin (Educational Testing Service) İş İngilizcesine yönelik olarak hazırladığı sınavdır.

Türkiyede de bir çok saygın firmanın kullandığı bu sınava her yıl yaklaşık 5 milyon kişi girmektedir. Toeic, 2 saat süren 200 soruluk, dinleme ve okuma bölümlerinden oluşan çoktan seçmeli bir sınavdır.

Valikonağı Dil Kursu´nda Toeic eğitimi Intermediate seviyesi öğrencilerine 30 saatlik birebir yada 60 saatlik sınıf ortamlarında verilmektedir.