Bize güvenen
88,888080
Sertifikalı öğrencimiz var
Valikonağı Dil Kursuna Hoşgeldiniz,

EĞİTİM DİREKTÖRLÜĞÜ

Değerli Öğrencilerimiz;
Eğitim kurumu olarak Valikonağı Dil Kursu'nda eğitim felsefemiz yabancı dili 'yaşam için öğrenme' amacına dayanmaktadır. Bu amaçla eğitim programlarımız siz değerli katılımcılarımızın gerçek ihtiyaçlarına hizmet edecek şekilde hazırlanmıştır. 'Programlara göre öğrenci' değil, 'öğrencilere göre program' eğitim anlayışımızın özünü oluşturmaktadır. Bu anlamda, her bir katılımcının bireysel ihtiyaçları ve beklentileri dikkate alınmaktadır. Esnek program yapımız, bire bir eğitim desteği, ders dışı aktiviteler bu amaca hizmet etmektedir. Dolayısıyla, eğitim yöntem ve tekniklerimiz strateji odaklı olup, öğrencilerimizin bireysel öğrenme beceri ve özelliklerine uygun olarak belirlenmektedir. Bu aynı zamanda, öğrencilerimizin de kendi öğrenmelerinden sorumlu olmalarını, kendi öğrenme süreçlerini takip etmelerini ve kendilerini değerlendirmelerini gerektirmektedir.

Eğitim sürecinde kazandırmaya çalıştığımız "dil öğrenme bilincinin" eğitim sonrası devamlılığını sağlamak ve bireyin sonraki yaşamında kendi gelişimini gerçekleştirebilmesine yardımcı olmak temel işlevimizdir. Eğitim süreci sonrası öğrencilerimizin dili gerçek hayatta kullanabilmeleri, kendi kendilerini geliştirebilmeleri, akademik bir destek almadan bilgilerine yenilerini katabilmeleri kalıcı öğrenme açısından önemlidir. Bu sebeple, tüm eğitim ekibimiz sizlere öğrenim sürecinde rehber olmayı hedeflemektedir.

Dil öğrenme amacınız her ne olursa olsun, biz kurum olarak, dili "amaç" olarak değil bir amaca ulaşmak için "araç" olarak algılıyor ve siz değerli öğrencilerimizin de dil öğrenmeye bu doğrultuda yaklaşmalarını bekliyoruz. Bu nedenle, ister Genel İngilizce Programı isterse TOEFL, GMAT, PROFICIENCY, IELTS vb. gibi sınavlara hazırlık programları olsun, temel hedefiniz dili sınav için değil, dili kullanmak için öğrenmek olmalıdır. Böyle yaklaşıldığı sürece sınavlara hazırlanmak sınav stratejisine hazırlanmaktan başka bir şey değildir.

Siz değerli öğrencilerimize, ailemize katıldığınız andan itibaren dil öğrenmeyi seveceğiniz ve dil öğrenmeyi öğreneceğiniz bir ortamda başarılı bir süreç diliyor, takvimle sınırlı gözüken eğitiminiz sonrası da dil gelişiminizin takipçisi ve destekçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz.

Valikonağı Dil Kursu Eğitim Direktörlüğü